Side Türkiye Tatilleri – Side’yi Benzersiz Kılan Nedir?

  • AnaSayfa
  • Blog
  • Side Türkiye Tatilleri – Side’yi Benzersiz Kılan Nedir?

Side bir yarımada üzerinde eski bir kasabadır. Eski ve küçük olduğu için büyük modern şehirler ve tatil köylerinin aksine duruyor. Side Türkiye tatilleri, Akdeniz kıyısındaki Antalya’nın bu küçük köşesinin cazibesiyle özeldir. Yarımada küçüktür, bir kıyıdan diğer tarafı ve ötesi denizi görebilir. Temiz kumsalları altın rengindedir ve atmosferi genel sahil beldelerinden çok farklıdır.

Deniz Sporları Meraklılarının Yeri

Birçok golf kulübü ve özellikle su sporları tesisleri ve olanakları ile Side, aktif olanlar için harika bir destinasyondur. Bu tür spor aktiviteleri ilginizi çekiyor ancak kalabalık ve gürültülü yerlerden uzak durmayı tercih ediyorsanız Side’yi denemenizde fayda var.

Doğal Güzellik

Şehrin yakınında Manavgat Nehri akmaktadır. Yemyeşil bir bitki örtüsü ile çevrili geniş ve köpüklü Manavgat Şelalelerini oluşturur. Bu şelale o kadar ikonik ki, Türk banknotlarında bile tasvir edilmiş. Ormanlık dağların yakınında Toros Dağı şelaleleri de bulunmaktadır. Side çevresinin doğal güzelliği bu nedenle akan suları, yükseklikleri ve ormanlarla kaplı alanları ile muhteşem bir cennettir.

7. Yüzyıl Tarihi Yerleri

Side, 7. yüzyıldan kalma tarihi kalıntılara ev sahipliği yapmaktadır. Bir zamanlar aynı zamanda yoğun bir ticaret noktasıydı – limanı bölgede tarihi bir ticaret noktasıydı. Bu limanın yanında Roma döneminden kalma Apollon Tapınağı bulunmaktadır. Kalıntıları deniz cephesine bakmaktadır. Bölgede daha fazla tapınak ve kilise var. Ziyaretçiler ayrıca eski Şehir Kapıları ile birlikte Roma hamamları ve bir amfi tiyatro, müzeler ve eski çeşmeler bulmaktan memnun olacaklardır. Mimari şehrin Girit mirasını taşıyor.

Kültürel Özellikler

Side’de konuşulan dil Sidetic’tir. Şehir aynı zamanda zengin kültürel mirasıyla da öne çıkmaktadır. Küçük Asya’yı temsil eden mimari ve el sanatları. Sanat en iyi tiyatro aracılığıyla temsil edilir. Side sadece eski amfitiyatrolarının çoğunu korumakla kalmıyor, aynı zamanda geleneğini pek çok gösteriyle bugüne kadar devam ettiriyor. Aralarından seçim yapabileceğiniz birçok gösteri türü var. Bu tür etkinlikler için Side Uluslararası Kültür ve Sanat Festivali’ne göz atabilirsiniz.

Eski Küçük Asya’nın tadına bakmak ya da turistik Türkiye’nin farklı bir yanını tatmak istiyorsanız Side sizi hayal kırıklığına uğratmayacaktır. Side Türkiye deneyiminizi bizimle paylaşmayı unutmayın!